26.06.17 - Kamienna Góra

Z przykrością informujemy, że akcja krwiodawstwa w Kamiennej Górze zaplanowana na poniedziałek 26 czerwca 2017r. nie odbędzie się.

Zapraszamy do oddania krwi w RCKiK w Wałbrzychu ul. B. Chrobrego 31 w godz. 7-17. Zapewniamy zwrot kosztów dojazdu po okazaniu biletów. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.


Kolej na Ciebie - uratuj życie

Od czerwca do września w 10 miastach w Polsce na terenie dworców kolejowych odbywać się będzie akcja promująca honorowe krwiodawstwo i rejestrację potencjalnych Dawców szpiku. Wolontariusze koordynujący wydarzenie i krwiobusy pojawią się w Warszawie, Wrocławiu, Szczecinie, Krakowie, Gdańsku, Bydgoszczy, Opolu, Rzeszowie, Łodzi i Gdyni.

Spółki z Grupy PKP wspólnie z Fundacją Grupy PKP, Fundacją DKMS, Narodowym Centrum Krwi, Centrum Poltransplant, Niezależnym Zrzeszeniem Studentów, Spółką PKS Polonus i Kolejarską Służbą Krwi będą promować honorowe krwiodawstwo i rejestrację potencjalnych Dawców szpiku. Akcja pod hasłem „Kolej na Ciebie – uratuj życie!” zorganizowana zostanie na terenie największych dworców kolejowych w Polsce.

Głównym celem akcji jest promocja honorowego krwiodawstwa oraz dawstwa szpiku kostnego, a także zwiększenie świadomości w zakresie ochrony zdrowia i promowanie dobrych wzorców postaw społecznych.

Patronat nad akcją objęło Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa oraz Ministerstwo Zdrowia. Zbiórki krwi oraz rejestracja potencjalnych dawców szpiku będzie prowadzona w okresie od 12 czerwca do 11 września 2017 r.


Ogłoszenie

W związku z tzw. długim weekendem informujemy, że w jutro w sobotę (17.06.17) Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu będzie nieczynne.


29 czerwca 2017r. - Kłodzko

Dnia 29 czerwca 2017r. (czwartek) akcja pobierania krwi w Kłodzku nie odbędzie się.

Za utrudnienia serdecznie przepraszamy


Dni Honorowego Krwiodawstwa - Życzenia od Ministra Zdrowia 2017

Z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa serdeczne życzenia składa Minister Zdrowia:

Życzenia od MZ:Program polityki zdrowotnej "Zapewnienie samowystarczalności Rzeczypospolitej Polskiej w krew
i jej składniki na lata 2015-2020" finansowany przez ministra zdrowia.