NOWY PUNKT KRWIODAWSTWA W JELENIEJ GÓRZE

Od 3 stycznia 2024 r. punkt krwiodawstwa w Jeleniej Górze działa w nowej lokalizacji przy ul. Krótkiej 1.

Wcześniej Krwiodawcy korzystali z tymczasowego punktu, który dzięki uprzejmości Władz Uczelni miał swoją siedzibę w Karkonoskiej Akademii Nauk Stosowanych. 

Uruchomienie nowego punktu krwiodawstwa przez RCKiK w Wałbrzychu, to przede wszystkim ukłon w  stronę Honorowych Dawców Krwi i podziękowanie im za to, że mimo różnych niedogodności, każdego dnia dzielą się bezcennym darem jakim jest krew. Mamy nadzieję, że nowoczesny i przyjazny punkty krwiodawstwa, będzie zachęcać honorowych dawców oraz nowe osoby do regularnego oddawania krwi.

Adaptacja pomieszczeń na nowy punkt krwiodawstwa zrealizowana została dzięki programowi „Wsparcie infrastruktury technicznej celem przeciwdziałania negatywnym skutkom występowania pandemii COVID-19 oraz przygotowania systemu na przyszłe zagrożenia epidemiologiczne” w ramach działania 11.3 Wspieranie naprawy i odporności systemu ochrony zdrowia oś priorytetowa XI REACT-EU Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020. 

Wartość inwestycji to prawie 2 mln złotych, w tym dofinansowanie pozyskane przez RCKiK w Wałbrzychu z programu REACT-EU w  wysokości 1 579 770,00 zł.

Ta wydawałoby się niewielka inwestycja, to jednak bardzo ważne wydarzenie dla wałbrzyskiego Centrum Krwiodawstwa a przede wszystkim dla Krwiodawców z Jeleniej Góry, którzy już mogą korzystać z nowych standardów obsługi.

Krótką relację z otwarcia można zobaczyć klikając na link https://youtu.be/UTFeV-frtdcMateriał został przygotowany przez TV Dami Jelenia Góra.